Minden évvégén és évelején, sokan szánják rá magukat, hogy megfogalmazzák a céljaikat. Ha te ezt máris megtetted, akkor most az alábbi helyzetek valamelyikében vagy:
1. Élvezed az első apró sikereket. (Gratulálok, csak így tovább!) 2. Annyira jól ment eddig, hogy feljebb tetted a mércét. (Igazi maximalista vagy, hajrá! Azért mindenképpen olvasd el a jövő heti bejegyzést is, mert itt vannak veszélyek!) 3. Minden jól alakult az elején, de most egyre több akadályt látsz magad előtt. (Semmi gond, itt az ideje újra átgondolni.) 4. Éppen most adtad fel, mert úgy látod, nem volt jó a cél. (Még idejében jött ez a bejegyzés, semmi akadálya a célok mérlegelésének.)
Bármelyik is illik rád, a legfontosabb, hogy tudd, ez így rendben is van. Van ugyanis néhány dolog, amit mindenképpen tudnod kell a célokról ahhoz, hogy okosan használd őket életed alakításában.Mire jók a célok? A célok segítenek összetartani a rendszert és figyelmünket, energiánkat fókuszálni. Prioritásokat jelölnek ki és iránytű módjára navigálnak bennünket. Segítenek jó döntéseket hozni, elválasztani a lényegest a lényegtelentől. A célok képesek bennünket a saját magunknak megálmodott jövőbe vezetni. Hogyan tűzzünk ki célokat? Olyan célokat tűzünk ki magunknak, melyek támogatnak bennünket, hogy változásokat valósítsunk meg az életünkben. Mivel ez életünk egy komplex rendszer, melynek területei és szereplői sokféle módon kapcsolódnak egymáshoz, nem tudunk csak egy dolgot megváltoztatni. Minden egyes cél, változások, várt és váratlan hatások sorozatát indítja el.
Ezért tudd, ha életed egy területén változtatsz, akkor legalább két másik területen is változtatnod kell.Például, ha le akarsz fogyni, akkor nem elég kevesebbet enned, hanem a mozgásra is oda kell figyelned, elkezdesz odafigyelni az egészséges életmódra, olyan emberekkel kerülsz kapcsolatba, akiket ez szintén érdekel, ilyen témájú cikkeket és könyveket fogsz olvasni. Ha alacsonyabb készletszintet szeretnél elérni a cégben, akkor ezzel együtt a beszerzést, értékesítést és a karbantartást is át kell gondolnod. Amennyiben megtakarítási céljaid vannak szintén tudnod kell, hogyan gördülnek végig a következmények a rendszeren. A célod eléréshez tehát több területen is változtatsz.
Hozzászólások lezárva.